קרוס ישראל בשטח

קרוס ישראל בשטח

קרוס ישראל בשטח

לחצות את ישראל בשטח הוא חלום של כל רוכב בנשמה. לאחר שנים של רכיבה זה אתגר שמתחיל לבעור בנו, אבל ברגע שמתחילים לפרוט את המשמעויות של מסע כזה, עולים כל אותם מחסומי לוגיסטיקה מורכבים, תכנון המסלול והניווט, החששות לתקלות, בניית היכולת הפיזית, הסעות ועוד. כל אחד עם חששותיו. יש צדק עם כל אחת מהן וצריך לדעת לתת להן פתרון. הפתרונות לפעמים מתגלים כיקרים מאוד או מחייבים מקצועיות וכושר גבוהים ונכונות לוותר על נוחיות.

אני מציע לכם מסע יחידי מסוגו ואיכותי – מסע חוצה ישראל באופניים שבו אתם מגיעים לחוויית רכיבה אתגרית עם מאפיינים טיוליים, ללא צורך להעסיק את עצמכם בכל אותן שאלות קיומיות.

תיהנו מרכיבה בקבוצה, לווי לוגיסטי צמוד, הסעות, הדרכה, נקודות לינה וארוחות מסודרים. כדי להכניס נופך מיוחד ולהעמיק את החוויה של מסע שטח, נעשה לפחות יומיים נודדים, דהיינו לינת שטח ברמה שאינה נופלת ממקום מסודר, תחת אוהלים מסודרים ומזרונים, נהנה מארוחת שטח מפנקת ומקלחת שדה שבהחלט עושה את העבודה, אפילו שירותים יש. מניסיון זה ממש כיף ויוצר אוירה שמאוד מתאימה למסע שכזה.

אני רואה בגיבוש הקבוצה מרכיב מאוד משמעותי מפני שמדובר באתגר משמעותי של שמונה ימים עם חבורה אינטימית.

על מנת לבנות ולגבש למסע קבוצה איכותית שמסוגלת לעמוד באתגר, אני עושה עם כל אחד מהרוכבים שיחת הכרות מקדימה וכמובן הערכת היכולת במסגרת תוכנית רכיבות ההכנה, אמנם יש לנו רכב ליווי שיכול לתת מענה לכל בעיה כלל להעלות רוכב על הרכב, אבל אין כוונה להשתמש באופציה הזאת עקב חוסר יכולת או מוכנות של רוכב, אלה למצבים של תקלות או חס וחלילה פציעות. צריך לזכור שאנחנו צריכים להתקדם בקצב שיאפשר לנו לסיים כל יום לפני חושך והמסע מתוכנן במרחקים בהתאם. כ- 10 שעות רכיבה ברוטו ביום.

הגיבוש בעיקרו יושתת על רכיבות הכנה משמעותיות וכפיות שהן בפני עצמן יהיו הרפתקה ויהוו חלק מהכנת האווירה לקראת המסע ובהן תקבלו הדרכה, כמו כן יהיו סדנאות רכיבה טכנית ובקיצור תצאו מהחוויה עם ערך מוסף עצום כרוכבים.


קצת נתונים
"קרוס ישראל בשטח" הינו מסע עם קרוב ל- 800 ק"מ של שבילים וסינגלים והעלייה לכביש היא במינימום ההכרחי. המסלול עובר בממשק גדול לשביל ישראל פרט לחלקים שאינם מתאימים, שם בחרתי תוואי לרכיבה אשר מספק הנאה ומקומות יפיפיים לא פחות.
חוויית המסע הינה ייחודית משום שהיא עוברת כמעט בכל צורות הנוף של ארצנו בתוך זמן יחסית קצר של שמונה ימים, מהצפון המוריק עם מקורות המים דרך הירדן, הכנרת, מעיינות, נחלים, עמקים, יערות, המרכז הציוילזציוני, המעבר ההדרגתי למרחבי הנגב ועד להחלפת הנוף למדבר צחיח עם נופים, צבעים מגוונים ומצוקים המייחדים אותו.
ריבוי צורות הנוף והשבילים מכניסים למסע עניין ומימדי רכיבה משתנים.

"קרוס ישראל בשטח" הינו מסע מיוחד ומרתק גם ביחס למסלולים בעולם. נכון שהוא בתוך "מגרש המשחקים" המוכר שלנו, אבל אני משוכנע שלכל אחד יהיו גם שבילים ומקומות חדשים, מפגשים מעניינים במיוחד עם שביליסטים, הרחבה והעמקת ההכרות עם עצמנו, ארצנו ועם האופניים. לא פחות חשוב וכמובן איך לא הווי רוכבי השטח המיוחד עם הימים הנודדים ופריסות השטח של יואב בהט, יעצימו עוד יותר את ההרפתקה.


המסלול

היום הראשון
היום השני
היום השלישי
היום הרביעי
היום החמישי
היום השישי
היום השביעי
היום השמיני והאחרון

צור קשר


Facebookgoogle_plus