אופני גרבל Gravel Bike

אופני גרבל Gravel Bike

ענף אופני הגרבל  Gravel Bike נמצא בהתפתחות והתרחבות באופן משמעותי בעיקר בשנה האחרונה.

אופניים אלה נועדו לרכיבה בשבילים נוחים ובשילוב עם כביש ומאפשרים לעשות זאת ביעילות ומהירות גבוהים וזאת בזכות: העברת כוח יעילה, תמסורת מהירה המבוססת בדרך כלל על מערכות הכביש, הצמיגים הצרים והמנופחים ביחס לשטח שנותנים גילגול יעיל, כידון כביש שמאפשר ירידה נמוכה, כל אלה הופכים אופניים אלה לכלי שימושי ומהנה במיוחד.

מה שמייחד את האופניים האלה למול אופני הסייקלוקרוס Cyclocross היא האפשרות להכניס צמיגים של 38, 40 מ"מ ויותר, דבר שמאפשר רכיבה ורסטילית יותר ונוחה, הנמכת הציר המרכזי BB כדי להביא ליציבות, ולאפשר רכיבות ארוכות בנינוחות גדולה יותר, הארכת תומכות שרשרת גם היא מוסיפה ליציבות והנינוחות. בקיצור כל השינויים נועדו לאפשר רכיבת שבילים ארוכה ונוחה יותר.

הפיכת אופני שטח/ שבילים לאופני גרבל ע"י הורדת שיכוך, הצרת גלגלים, הרכבת כידון כביש היא תהליך נכון למי שעובר מרכיבת שטח, אבל אינה נותנת את את כל המרכיבים של היעילות, המהירות ותחושת הרכיבה המיוחדת שמעניקים אופני הגרבל שנבנו לכך, וזאת משום הגאומטריה המותאמת וסטנדרט הכביש של המכלולים.

גם בארץ נושא הגרבל בהתפתחות יפה, אני מוציא מדי פעם טיולי גרבל, כולל טיול דו יומי צפוני יפייפה , כמו כן תפרתי מסלול לתחרות הגרבל הראשונה בארץ "לכיש מתיש" ובדרך עוד.

תפרתי גם מסלול של 1400 ק"מ לאורך הארץ ואוציא אותו בשנה הבאה.

"לכיש מתיש" יתקיים השנה ב 16 בינואר, יום שבת.

Facebookgoogle_plus